الکتروموتور ها در صنعت امروزه نقش بسیار با اهمیتی دارند . در این بخش میخواهیم به معرفی و بررسی الکتروموتورهای شرکت VEM بپردازیم و مزیت ها کاربرد ها و … انواع الکتروموتور VEM را بررسی نمائیم با ما همراه باشید

الکتروموتور وی ای ام

به طور کلی و گسترده ، شرکت تولیدی الکتروموتور (وم)، در سال 1886 میلادی با تولید  نوعی موتور الکتریکی در کشور آلمان شروع به کار کرد . پیشرفت روز افزون این شرکت سبب شد تا برند الکتروموتور VEM، به یکی از برترین برندها در سطح جهان مبدل شود . این شرکت با اعتبار 130 ساله خود ، توانسته است تا کارخانجات دیگر کشورها را تحت پوشش خود قرار دهد و کار تولیدی انواع الکتروموتور ها را در سرتاسر جهان گسترش دهد و به واسطه این امر است که به روز ترین و آخرین تکنولوژی روز دنیا را در مراحل تولیدی محصولاتش ارائه می دهد .

قیمت الکتروموتو vem

امروزه ، در بخش تحقیق نیز با بیشتر دانشگاه های جهان در راستای تولید و مونتاژ الکتروموتور های معمولی ؛ تولید الکتروموتورهای خاص و سفارشی ، و بسیاری از خدمات مربوط به تامین واردات کالاهای صنعتی و مهندسی در زمینه های گوناگون پیشگام است .

مشخصات انواع الکتروموتور VEM

این محصولات در طیف بسیار گسترده و متنوع از مشخصات فنی طراحی و تولید و به تمام نقاط جهان قابل ارائه هستند . اما به طور کلی محدوده توان خروجی که برای انواع الکتروموتورها در نظر گرفته شده است ، از 60 وات الی 42 مگاوات می باشد .

بر اساس ولتاژ الکتروموتورها هم در دو دسته ، الکتروموتور های ولتاژپایین VEM در بازه ی 06/0 کیلو وات تا 1000 کیلو وات ، و برای الکتروموتورهایی با ولتاژ متوسط و ولتاژ بالایVEM ؛محدوده ای در حدود 8/13 کیلووات در خروجی تا 42 مگا وات در نظر گرفته شده است . توجه داشته باشید که طبق مشخصات فنی تولید و ارائه می شوند .

الکتروموتورهای استاندارد IEC

الکتروموتورها بر اساس استاندارد دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند . برای نمونه الکتروموتور استاندارد ، از جنس چدن خاکستری است در حین کارکرد لرزش کم و دوام بسیار بالایی دارد .

ابعاد ؛ نصب و خروجی آن به ترتیب 42677، 42673 DIN می باشد . کلاس بهره وری آن 30-60034 بر طبق استاندارد است . بر طبق استاندارد توان خروجی که برای الکتروموتورها در نظر گرفته شده است از 60 وات تا 132 کیلو وات می باشد .

طیف گسترده ای از سرعت های مختلف هم برای الکتروموتورها طراحی و ارائه شده است که شامل ؛ 3000؛1500؛1000،750 ، 600 و 500 دور در دقیقه می باشد . این دور سرعتها در حال حاضر به مشتریان عزیز قابل ارائه می باشند ولی بر طبق سفارش مشتری دور سرعت های پایین تر هم قابل ساخت و ارائه می باشد.

الکتروموتور VEM کامپکت با عملگر

در اصل ، این الکتروموتور از یک موتور و یک عملگر به وجود آمده است که ابعاد بسیار کوچکی هم دارد . توان خروجی این محصول (VEMODRIVE compact) از 55 وات تا 22 کیلو وات طراحی شده و قابل ارائه می باشد . اما سرعت های این الکتروموتور در محدوده 3000؛1500؛ 1000 دور در دقیقه ساخته شده اند .

مزیت های الکتروموتور VEM

از مزیت های برجسته این محصول می توان به عمر طولانی ، مقاومت در برابر لرزش بالا ، مونتاژو راه اندازی بسیار ساده دستگاه ، و در آخر حذف هزینه های اضافی پروژه به دلیل اعمال مبدل و عملگر بر روی موتور و… می توان اشاره کرد .

کارکرد الکتروموتور VEM

به طور گسترده در صنایع مختلفی همچون ؛ صنایع فولاد ؛ صنایع شیمیایی ؛ نفت و گاز ، حمل و نقل ، صنایع سیمان ، صنایع معدنی ، صنایع غذایی و دارویی ، و حتی در صنایع دریایی و کشتی سازی هم نقش موثر و بسیار با اهمیتی دارد .

هیچ محصولی یافت نشد.