ترمز SEW
یکی از محصولات کاربردی تولید شده توسط کارخانه SEW آلمان، انواع ترمز میباشد که در صنایع کاربردهای متفاوت و گوناگونی دارند . آرشا صنعت نماینده SEW در ایران مفتخر است که محصولات این برند را در اختیار صنعت گران ایرانی قرار می دهد. در ادامه این بخش به معرفی و بررسی ویژگی های ترمز SEW خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

ترمز SEW چیست ؟

به طور کلی ترمز SEW، بر روی الکتروموتورها به کار می رود . نام دیگر این ترمز ، ترمز الکترومغناطیسی می باشد که در انواع تک و دوبل تولید می شود .

این ترمز ، به لحاظ  تنوع و گشتاور ، در طیف وسیعی طراحی و تولید می گردد .

ترمز های SEW  در دو نوع تک فاز و سه فاز در بازار موجود هستند.

گاهی برخی  از این الکتروموتور ها به صورت ترمز دار تولید می شوند.

ترمز SEW

ساختار کلی این ترمز به گونه ای طراحی شده است که ، از یک آهن ربای الکتریکی (بوبین) به همراه لنت و صفحه و یک هزار خار است . این ترمز های مغناطیسی یا مگنتی ؛ با برقراری جریان برق ،مگنت لنت را از صفحه آزاد می کند و در نتیجه این عمل روتور الکتروموتور شروع به چرخش می کند.

توجه داشته باشید که دراین حالت ؛ نیروی مغناطیسی ایجاد شده بین صفحه و بدنه برنیروی دیگر غلبه دارد .

در ادامه ؛ با قطع جریان برق  روتور الکتروموتور را به خود می چسباند( ایجاد نوعی اصطحکاک ) و در واقع عمل ترمز انجام می شود .

ترمز مغناطیسی الکتروموتور

ترمز مغناطیسی الکتروموتور : این ترمز در زمینه های صنعتی که ؛ترمز آنی دستگاه امری بسیار با اهمیت می باشد. که مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد . از جمله می توان به بالابرهای نفربر ؛ آسانسور؛ تاور کلایمرها ؛ انواع چرثقیل وینچی ؛ نوار نقاله های انتقال مواد تحت زاویه و دستگاه های شرینک و بسته بندی و …. اشاره کرد .

ترمز الکترومغناطیسی sew

این ترمز بدنه کوتاه دارد که سبب کاهش وزن و طول فریم موتور میگردد و طیف گسترده جهت کاربری دارد .

ایمنی کامل و واحد تشخیص و مانیتورینگ سایش ترمز و بسیاری ازموارد دیگررا میتوان از مزایای ترمز SEW عنوان کرد .

استعلام قیمت و خرید

جهت خرید انواع الکتروموتورها، موتور گیربکس های صنعتی و سایر الکتروموتور های ایتالیایی و آلمانی می توانید  با آرشا صنعت، نماینده و عامل فروش برندهای اروپایی تماس بگیرید

2 thoughts on “ترمز SEW

  • مرداد ۹, ۱۳۹۹ at ۴:۲۰ ب٫ظ
    Permalink

    برای کرنهای سقفی چه نوع موتور گیربکسی موجود دارید
    همچنین ترمز مغناطیسی تکفاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *